Biçikleta më e çuditshme në botë (FOTO LAJM)

Të gjith jemi mësuar që të shohim modelin e thjeshtë të biçikletave të zakonshme me dy rrota, por ky është një model i veçantë i realizuar nga druri.

Ky automjet është është i pajisur me një rrotë dhe një çift këmbësh, duke bërë që të ndryshojë konceptin e çiklizmit duke e shndërruar në një mjet që ecën.

Shpikja njihet me emrin Boneshaker Big Wheel dhe është dizenjuar nga Ron Schroer, Jacksonville, SHBA. Boneshaker ka një palë këmbë druri në fund të saj që i jep mundësi të ecë. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2015, ora 12:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori