Bebja lind me zemër jashtë por mbijeton fale operacionit (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Një bebe i është nënshtruar një operacioni shumë të vështirë por sipas mjekëve ai ka rezultuar i suksesshëm. Audrina Cardenas ka lindur me problemin e rrallë, pasi zemra i saj është formuar jashtë gjoksit. Pas disa orësh operacion, mjekët amerikanë në Texas Children’s Hospital futën zemrën e bebes brenda dhe tani ajo është mirë.

Mamaja Audrinës thotë se është tepër e lumtur, ndërsa mjekët thonë se vogëlushja do të jetë gjithmonë nën kontroll dhe do u nënshtrohet të tjera ndërhyrjeve në të ardhmen për të korrigjuar defektet në zemër. /albeu.com/


Shtuar më 21/11/2012, ora 17:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori