As që na e merrte mendja, si dukeshin objektet e përditshme në lashtësi (FOTO LAJM)

Çorapet më të vjetra (1500 vjeçare)
Këto çorape leshi nga Egjipti janë krijuar për t'u veshur me sandale, mes 300 dhe 499 pas Krishtit. Ato u zbuluan në shekullin e 19.
Çdo ditë hasim lajme për zhvillimin e teknologjisë më të fundit dhe risitë e saj.

Por rrallë herë mendojmë se objektet e përditshme kanë ekzistuar në formën e tyre bazë, mijëra vjet më parë.

Albeu.com ju sjell shembuj të sendeve më të vjetra që knaë mbijetuar deri në ditët e sotme.

Ka diskutime se disa prej tyre mund të jenë edhe më të vjetra se sa flitet./albeu.com/
Shtuar më 03/11/2018, ora 11:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori