Arsyeja e pabesueshme pse Mariah Carey nuk vendos buzëkuq të kuq për Krishtlindje
Mariah Carey dhe George Michael janë dy nga artistët që e kanë emrin e tyre shumë të lidhur me Krishtlindjet. “Christmas Christmas” dhe “All I Want for Christmas Is You” të kënduara nga Mariah janë kthyer tashmë në himne të kësaj periudhe.

Dhe jo rastësisht, ato i kanë dhënë këngëtares së njohur titullin “Mbretëresha e Krishtlindjeve”. Dhe si mbretëresha që është sezoni i festave, Carey zgjedh të veshë rroba dhe pajisje në ngjyrën e sezonit që nuk është tjetër veçse e kuqe.

Megjithatë përshtypje bën buzëkuqi i kuq, të cilin ajo nuk e vendos asnjëherë. Arsyen e pabesueshme e ka zbuluar artisti i saj i make-up-it personal, Kristofer Buckle. Siç e përmendi, Carey gjithmonë mund të veshë rroba të kuqe gjatë festave, por ajo nuk dëshiron të veshë buzëkuq të kuq në mënyrë që të mos jetë shumë. Kështu, ata kryesisht zgjedhin ngjyrën e koraleve.
Shtuar më 02/12/2020, ora 13:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori