Arrestohet protestuesja, vodhi laptopin e Nancy Pelosit në Kongres, synonte t'ja shiste inteligjencës ruse
Autoritetet federale amerikane kanë arrestuar një grua me dyshimin për vjedhjen e një laptopi nga zyra e kryetares së Dhomës së SHBA-së. Nancy Pelosi gjatë trazirave në Kongres.

Riley June Williams u arrestua të hënën, konfirmoi një zyrtar i Departamentit të Drejtësisë.

Byroja Federale e Hetimit (FBI) nuk e akuzoi Williamsin për vjedhje, por për bastistje të Kongresit.

Në një videokamerë është parë se si ajo ka marrë një laptop dhe atë ka tentuar t’ia shiste shërbimit inteligjent rus.

Plani ka dështuar për shkak të nderhyrjes të shpejte të FBI-ajt./
Shtuar më 19/01/2021, ora 13:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori