Arma më e fuqishme e liderit rus shëtit në rrugët e Moskës (VIDEO)
Raketa ruse balistike interkontinentale "Topol-M" parakalon në rrugët e Moskës, duke bërë një rrugë prej 100 kilometrash nga qyteti Serpukhov nëkryeqytetin e Rusisë. Ky është një automjet që mban raketën balistike po bëhet gati për paradën e paradën e 9 majit për rastin e 70 vjetorin të fitores ndaj fashizmit.

Ndërkohë duket se përveç kësaj arme në ktë paradë do të prezantohen dhe sistemet për mbrojtjen anti-ajrore "Buk", "Tor" dhe "Osa-AKM".

Raketa ruse balistike interkontinentale "Topol-M" është deri më tani arma më e fuqishme e liderit rus Vladimir Puti. /albeu.com/
Shtuar më 30/04/2015, ora 15:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori