Apartamenti 90 milion dollarësh
Një javë më parë, një blerës anonim ka paguar 90 milion dollarë për një penthouse luksoz me sipërfaqe prej 3000 metra katrorë në Manhattan të New Jork-ut. Ky çmim është rekord që dikush ka blerë banesë në New York.

Firma Extell Development Co e kishte vlerësuar banesën për 98.5 milon dollarë, por pas negociatave çmimi është zbritur. Banesa gjindet në katet 98 dhe 99 të rrokaqiellit.

Objekti është në ndërtim e sipër dhe gjendet afër hotelit Hyatt. Sipas mediave amerikane banesen e ka blerë një familje e pasur.


Shtuar më 19/05/2012, ora 17:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori