Anija e famshme e Titanik pritet që sërish të lundroj në oqeane
Qëllimi i një projektit të ri është që anija e famshme Titanic të nxirret sërish për të lundruar në ujërat e Oqeanit Atlantik.
Kjo do mund të realizohet përmes ndërtimit të kopjes së modernizuar të RMS Titanic, raporton Nacional Geografic.

Anija e re Titanic do të jetë pasuesi i anijes origjinale. Titanic do të ruaj sidomos forma dhe dizajne të jashtme dhe strehimet e klasës së parë dhe të dytë.

Klasa e Tretë është e frymëzuar nga tendencat e shekullit 21 dhe përfshin teknologji inovative.

Gjithashtu sipas projektuesve duan që të ruhet trashëgimia origjinale të Titanikut të famshëm RMS, i cili përveç gjërave të tjera ishte më luksoze e një anije moderne të epokës së saj. /albeu.com/

Shtuar më 04/06/2017, ora 16:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori