Alarmi, ruani pjesën e pasme të telefonit nga hakerat sepse rrezikoni shumë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Të gjithë ne i ruhemi aksesit të të tjerëve në kompjutërët apo telefonat tanë duke i mbyllur me kode të ndryshme.

Sëfundmi, celularët smartphone me të avancuar na mundësojnë që të përdorim retinën e syrit apo shenjat e gishtave për të hyrë në to, por hakerat i kanë gjetur zgjidhje edhe kësaj të fundit, shkruan Albeu.com.

Ekspertët e teknologjisë kanë dhënë alarmin kohët e fundit se një hakeri i mjafton vetëm pjesa pas e telefonit për të hyrë tek ai.

Përse?

Sepse në pjesën e pasme gjenden me shumicë shenjat e gishtave të përdoruesit. Ato mund të kopjohen shumë lehtë nga një sipërfaqe e lëmuar dhe e sheshtë dhe mund të përdoren për të hyrë në celular. /Albeu.com/

Shtuar më 30/03/2017, ora 16:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori