Aktorėt televizivė mė tė paguar nė SHBA (FOTO-LAJM)
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ashton Kutcher ėshtė klasifikuar si aktori mė i paguar televiziv nė SHBA, pas fitimeve 700 mijė $ pėr ēdo episod tė serialit “Two and a half Men” (Dy burra e gjysmė). Aktori 34-vjeēar, i cili zėvendėsoi Charlie Sheen nė serialin komik pas kolapsit tė tij tė drogės, ėshtė deri tani mė i paguari.

Mark Harmon renditet i dyti me 500 mijė $ pėr ēdo episod tė NCIS, ndėrsa Ellen Pompeo ėshtė e treta me 350.000 $. Lucy Liu, e cila sė shpejti do tė shihet duke luajtur kolegun e Sherlock Holmes, Uatson nė serialin “Elementary” mban vendin e katėrt me 175.000 $ pėr episod.

Sondazhi i pagave nga revista TV Guide zbuloi se studiot televizive ishin nė gjendje pėr tė mbajtur yjet e paguar mirė edhe pse janė larg milionave tė fituara nga kolegėt e tyre nė filmat e Hollivudit. Ndėrsa Kutcher ishte nė gjendje pėr tė siguruar 700.000 $ pėr episod, tė tjerėt qė shfaqen nė komedi nuk korespondojnė me fitimet e tij.

Kaley Cuoco, qė luan nė “Teoria e Big Bengut”, fitoi 350,000 $ pėr njė episod, ndėrsa Lea Michele nga Glee ishte paguar 75,000 $. Sipas udhėzuesit televiziv paga mesatare pėr njė aktor qė shfaqet nė njė serial tė ri televiziv ėshtė rreth 30.000 $ pėr episod. /albeu.com/
Shtuar më 09/08/2012, ora 11:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.