Afrika nuk ka vetëm vdekje dhe varfëri (FOTO-LAJM)

Kairo, Egjipt
Afrika vazhdon të mbetet një vend i varfër dhe i prapambetur, po në këtë kontinent ekzistojnë shtete dhe qytete të cilat nuk dallojnë shumë me disa prej qyteteve europiane. Jeta aty ka të gjitha standartet e një bote të zhvilluar dhe të emancipuar.

Në galerinë më lartë do të shihni disa qytete si Kairo, Rabati, Port Louis, Nairobi apo Johanesburg, të cilat na tregojnë se në Afrikë nuk ka vetëm vdekje dhe varfëri.
Shtuar më 22/09/2014, ora 16:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori