A ju mbron maska? Disa mite dhe fakte për koronavirusin
ISHP ka publikojë disa fotografi ndërgjegjsuese ku ka treguar tre fakte dhe mite rreth koronavirusit për të sqaruar më tepër qytetarët shqiptarë rreth masave parandaluese.

Edhe pse vendosja e maskës është një nga mitet që njerëzit e konsiderojnë shumë të rëndësishëm, ISHP thotë se mënyra më e mirë është higjiena kurse maskat janë efektive për individët që shfaqin simptoma.

Po ashtu evitimi i ngrënies së ushqimeve kineze apo marrjen e pakove nga Kina ISHP e klasifikon si mit pasi OBSH nuk ka dhënë asnjë njoftim të tillë. /albeu.com/
Shtuar më 26/03/2020, ora 15:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori