E FUNDIT/ Sërish lëkundje tërmeti në Durrës
A ekziston dashuria në shikim të parë?
Më shumë se 25% e meshkujve ranë në dashurishikim të parë dhe ishin të magjepsur nga partnerja e tyre, pas takimit të parë.

Femrat nga ana tjetër kërkojnë më shumë kohë për të kuptuar se çfarë ato duan.

Rreth 50% e meshkujve bien në dashuri pas takimit të parë me një partnere potenciale romantike duke dëshmuar se edhe në epokën moderne meshkujt janë ende romantik.

Sipas një studimi britanik 25% e meshkujve pas takimit të parë kanë ndjerë se kjo femër është për të, dhe 29% e pranojnë se e pëlqejnë partnerin në takimin e parë, mëgjithëse nuk ka rënë ende në dashuri.
Shtuar më 26/05/2018, ora 16:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori