A e dini kur ka ardhur duhani për herë të parë në Europë?
Kur përmendet duhani menjëherë na shkon në mëndje dëmet që ai I shkakton shëndetit, shruan Albeu.com

Çdo gjë e ka një fillim, edhe pse mund të jetë shumë e hershme.
Duhani ka ardhur për herë të parë në Europë vetëm pas luftës së dytë botërore. Dhe u importua nga SHBA-ja.

Nikotina (helm përbërës I duhanit) e mori emrin nga një diplomat francez Jean Nicote I cili e zbuloi fillimisht duhanin dhe në nder të tij mori emrin Nikotinë. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2019, ora 18:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori