A e dini çfarë do të thotë fjala "Coca Cola"?
Coca Cola është një ndër fjalët më të njohura në botë pras asaj "Ok", megjithatë pak e dinë kuptimin e saj.

Ajo vjen nga gjuha kineze dhe ka kuptimin "Lumturon gojën" duke e lidhur me pijen.

Coca Cola u shpik në 8 maj1886 nga farmacisti Styth Pemberton dhe sot është një ndër pijet më të shitura në botë. /albeu.com/
Shtuar më 04/07/2019, ora 10:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori