9.4 miliardë dollarë vetëm në janar, 10 videolojrat më fitimprurëse për smartphone
Sipas kompanisë kërkimore SuperData, fitimi i lojrave dixhitale arriti në 9.4 miliardë dollarë në janar të këtij viti, që është 3% më i lartë se vitin e kaluar.

Sidoqoftë, kostoja e lojrave nga pajisjet e tjera të përshtatura u ul me 42% krahasuar me vitin e kaluar, dhe përveç kësaj, ka një ulje të produkteve me pagesë. Ja kush janë 10 lojrat më fitimprurëse të cilat mund ti luani nga telefoni juaj:

10. Mafia City

Mafia City është një lojë me strategji me shumë lojtarë e zhvilluar për Android. Loja është e popullarizuar me miliona lojtarë në të gjithë botën.

9. Coin Master

Loja Coin Master është krijuar për Android dhe iOS. Kjo është një lojë zbavitëse në lidhje me vikingët, planifikimin urban dhe pasurinë. Loja është shumë e popullarizuar në mesin e lojtarëve të të gjitha moshave.

8 .Roblox

Roblox është një platformë në internet që lejon lojtarët të krijojnë lojërat e tyre dhe të marrin pjesë në lojëra të krijuara nga përdoruesit e tjerë. Aktualisht, numri i përdoruesve tejkalon 100 milion. Platforma përmban lojëra të krijuara nga përdoruesit dhe bota virtuale. Ajo siguron mundësinë për të krijuar lojëra të pothuajse të gjitha zhanreve, nga lojëra tradicionale garash dhe lojëra me role deri tek strategjitë.

7. Homescapes

Kjo lojë është krijuar në vitin 2017 nga Playrix. Loja është në dispozicion për iOS, Android dhe Amazon App Store. Loja u lëshua bazuar në Gardenscapes, ku personazhi kryesor është Austin dhe ju rikonstruktoni shtëpinë në bazë të kalimit të niveleve të puzzle-ve.

6. Last Shelter: Survival

Last Shelter: Survival është një strategji rrjeti post-apokaliptike për iOS dhe Android. Loja zhvillohet gjatë apokalipsit të zombive. Loja është shumë e njohur në të gjithë botën.

5. Clash of Clans

Clash of Clans është një lojë strategjike ku lojtari jo vetëm mbrohet nga sulmet, por edhe sulmon vetë fqinjët. Lojë është zhvilluar nga kompania finlandeze Supercell.

4. Gardenscapes

Kjo lojë u lëshua në vitin 2016. Zhvilluesi i saj është Playrix. Loja është në dispozicion në platformat iOS, Android, Amazon App Store dhe Facebook.

3 .Candy Crush Saga

Loja u lëshua në vitin 2012. Fillimisht, ajo ishte menduar për platformën e lojës së rrjetit social Facebook, por më vonë ajo u lëshua edhe për iOS, Android, Ëindoës 10 dhe Ëindoës Phone.

2. Fate / Grand Order

Fate / Grand Order është një lojë japoneze me role, e zhvilluar nga DELiGHTËORKS. Loja u lëshua në 2015 për platformat Android dhe iOS.

1. Honor of Kings

Kjo nuk është hera e parë që kjo lojë është bërë gjithnjë e më e dobishme. Krijuesi i saj është kompania kineze Tencent.
Shtuar më 17/03/2020, ora 13:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori