7 gjëra që mund ti shihni vetëm në Indi (FOTO LAJM)

1. Gjinia e tretë – Higjire

Në indi personat e orientimit transeksual quhen higjire dhe konsiderohen si persona të gjinisë së tretë. Ata kanë të drejta krejtësisht normale si edhe të gjithë banorët e tjerë të Indisë.
India është vend tepër i bukur të cilin patjetër duhet ta vizitoni nëse ju jepet rasti…

India është një ndër vendet më të vizituara në botë dhe pikërisht në këtë vend mund të shihni gjëra të cilat nuk ekzistojnë askund tjetër në planet, transmeton Telegrafi.

Pikërisht ne po ju prezantojmë ato gjëra të cilat do t’ju joshin ta vizitoni këtë vend dhe të shijoni diç ndryshe, si edhe të njihni kulturën krejtësisht tjetër, fenë dhe njerëzit.


Shtuar më 08/08/2019, ora 14:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori