5 gjërat që nuk dinit për tapetin e kuq të ''Oscar''
Parakalimitapetin e kuq është emblema e çdo ceremonie të ndarjes së çmimeve apo eventi ku marrin pjesë emrat më të njohur. Mbrëmjen e së dielës u zhvillua edicioni i 90-të i ''Oscar'', ku parakaluan personazhet më të dashur të ''Hollyëood''-it. Më poshtë po ju rendisim 5 gjëra për tapetin e kuq, që duhet ti dini.

1
Bëhet në Gjeorgji, që prej vitit 2008.

2
Nuk është në fakt i kuq, i afrohet më shumë vishnjës në nuancë kafe.

3.
Vendosja e tij kërkon 18 punonjës dhe rreth 900 orë.

4.
Nuk është aq i vjetër sa mendoni. Për herë të parë nisi si treditë në 1961-shin. Mbrëmë ishte parakalimi i 56-të.

5.
Nuk ripërdoret kurrë, ai shkatërrohet menjëherë pas ceremonisë. /albeu.com/
Shtuar më 05/03/2018, ora 14:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori