5 fakte të pabesueshme për Rusinë (FOTO LAJM)

Të gjithë kemi dëgjuar rreth Rusisë dhe historisë së saj.

Faktet që serviren më poshtë do tiu njohin me disa të dhëna mjaft interesante për shtetin rus.

5 fakte interesante për Rusinë

1. Në Bashkimin Sovjetik nxënësit e shkollës së mesme për tu diplomuar duhet të dinin të përdornin një AK-47

2. Një politikane ruse femër ka propozuar që secila qytetare femër të mund të merrte me postë materialin gjenetik të Presidentit për të pasur fëmijë.

3. Në Siberi janë kampet e Koresë Veriore

4. Rusia ka sipërfaqe më të madhe se Plutoni

5. Femrave sovjete iu dha e drejta për të votuar përpara atyre amerikane./albeu.com/

Shtuar më 11/01/2015, ora 10:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori