4 fenomenet sa misterioze edhe të frikshme që shkenca nuk i shpjegon dot (FOTO LAJM)

2000 vjet pas vdekjes së Xin Zhui, ose Lady Day në varrin e saj u zbuluan shumë dokumente të rëndësishme dhe dokumente të vlefshme. Por ishte trupi i Zhuit ai që i befasoi më shumë arkeologët - ishte tepër i ruajtur mirë, me organet dhe enët e gjakut të saj ende të paprekura. Ajo kishte ende flokë dhe qerpikët! Shkencëtarët gjithashtu zbuluan fara pjepri brenda stomakut të saj, që do të thotë se ka shumë mundësi që te këtë vdekur disa orë pasi është ushqyer. Një tjetër gjë që i habiti ata ishte lëngu që ndihmoi në ruajtjen e trupit të saj - ai ishte pak acid dhe kishte magnez. Lëngu i misterit ende nuk është zbërthyer nga shkencëtarët.
Historia është plot me ngjarje të çuditshme që askush nuk mund ta shpjegojë – ky është një fakt.

Për fat të mirë për ne, historianët të kaluarën e kanë dokumentuar mjaft mirë, ndoshta me shpresën se gjeneratat e ardhshme më në fund mund t’i plotësojnë.

Sidoqoftë, disa mistere mbeten të pashpjegueshme deri në ditët e sotme.

Po ju paraqesim një listë të ngjarjeve të çuditshme historike që shkencëtarët ende nuk mund t’i shpjegojnë dhe disa prej tyre janë me të vërtetë drithërues, shkruan tch. Këto mistere të çuditshme do t’ju bëjnë që të ktheni kokën, duke u përpjekur t’i zgjidhin ato.

Kush e di, ndoshta do të jesh ti ai që bën këtë?
Shtuar më 26/04/2019, ora 15:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori