4 fenomenet sa misterioze edhe të frikshme që shkenca nuk i shpjegon dot (FOTO LAJM)

Një fenomen i çuditshëm i motit ndodh çdo vit në Ishujt Tiëi në Australi nga shtatori në mars - një stuhi e fuqishme me nofkën “Hector Convector”, shfaqet në qiell çdo pasdite. Stuhia gjigante u emërua nga një pilot i Luftës së Dytë Botërore dhe është ende subjekt i shumë studimeve meteorologjike, të cilat ende nuk kanë nxjerrë një shpjegim për këtë fenomen.
Historia është plot me ngjarje të çuditshme që askush nuk mund ta shpjegojë – ky është një fakt.

Për fat të mirë për ne, historianët të kaluarën e kanë dokumentuar mjaft mirë, ndoshta me shpresën se gjeneratat e ardhshme më në fund mund t’i plotësojnë.

Sidoqoftë, disa mistere mbeten të pashpjegueshme deri në ditët e sotme.

Po ju paraqesim një listë të ngjarjeve të çuditshme historike që shkencëtarët ende nuk mund t’i shpjegojnë dhe disa prej tyre janë me të vërtetë drithërues, shkruan tch. Këto mistere të çuditshme do t’ju bëjnë që të ktheni kokën, duke u përpjekur t’i zgjidhin ato.

Kush e di, ndoshta do të jesh ti ai që bën këtë?
Shtuar më 26/04/2019, ora 15:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori