4 arsye pse është mirë të flini me një jastëk midis këmbëve (FOTO LAJM)

Përmirëson qarkullimin e gjakut në trupin tuaj.

Vendosja e një jastëku midis këmbëve ndihmon në lehtësimin e rrjedhjes së gjakut në trup. Ai heq presionin nga venat tuaja dhe lehtëson qarkullimin e gjakut, duke ndihmuar organet tuaja të funksionojnë siç duhet dhe madje rrit sistemin tuaj imunitar. Mund të ju ndihmojë gjithashtu të lehtësoni dhimbjet e venave me variçe.
Rekomandohet që një person të ketë 6-10 jastëkë për shtratin e tij për rehati, por një person mesatar zakonisht fle vetëm me 2 jastëkë.

Një nocion i zakonshëm është se ne kemi nevojë vetëm për jastëkë për të mbështetur kokën, por në realitet, është ndryshe. Fjetja me një jastëk midis këmbëve mund të ndihmojë trupin tuaj në mënyra të shumëfishta dhe t’ju ndihmojë të flini më mirë.

Shtuar më 23/01/2021, ora 15:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori