31 vjeçarja me proteza hyn në histori pasi pozon në sfilatë (FOTO LAJM)

Ndonëse ajo ka humbur duart dhe këmbët e saj pasi u infektua nga një sëmundje bakteriale në vitin 2011, kjo nuk e ka ndaluar aspak një 31 vjeçare që të pozojë si një modele e vërtetë në një pasarelë.

31 vjeçarja tashmë ka realizuar ëndrrën e saj, ndërsa kërkon që ti japë një shtysë të gjithë personave të cilët kanë humbur besimin tek vetvetja. Për të, tashmë çdo gjë shkon mësë miri dhe se forca dhe besimi që e karakterizon atë, dëshiron t'ia transmetojë personave të cilët ndajnë të njëjtën fat. Karen Crespo 31 vjeç, është futur në histori si femra e parë me proteza që ka sfiluar në një pasarelë mode në Nju Jork Fashion Week.

Ajo mbante veshur rrobat e stilistes Carrie Hammer në The Fashion Law Institute që u zhvillua në Manhattan. Karen Crespo është shprehur se gjithçka e ka bërë që njerëzit ta kuptojnë se mund të jenë përsëri të bukura, ndonëse janë me proteza. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2014, ora 13:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori