20 vjet rreth botës ja vendet më të këqijat
Dëshira për të parë sa më shumë vende bëri që Dreë Goldberg, nga Arizona të niste aventurën e tij nëpër Evropë kur ishte vetëm në vit të tretë në Universitet.

Pasi shpenzoi 18 muaj duke dhënë mësime anglishteje në Seul, Goldberg arriti të vizitonte 20 vende në Azi. Më pas ai la punën dhe udhëtoi në 30 shtete të reja.

Që nga dita e parë e udhëtimeve të tij, Dreë krijoi blogun “The Hungry Partier” për të dokumentuar aventurat e tij, dhe ka mbi 120 mijë ndjekës, së bashku me ato në rrjetet sociale.

Sipas eksperiencave të tij, këto janë vendet më të këqija në botë:
Për ushqiminIshujt Filipine
Për jetën e natës – Brunei
Njerëzit më të pasjellshëm – Egjipti
Për Wifi- Myanmar
I lavdëruar më tepër seç duhet – Kuala Lumpur
Më i shtrenjti – Londra. /albeu.com/

Shtuar më 07/06/2016, ora 09:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori