20 fotografitë më të spikatura nga e gjithë bota (FOTO LAJM)

Çdo vit në botë bëhen mijëra fotografi të nivelit të lartë, për të shpërndarë kujtime apo peizazhe të jashtëzakonshme, histori unike dhe momente të jetës në vendet e largëta. Shumë përfundojnë në mediat sociale, të tjerat marrin pjesë në konkurset sektoriale, për profesionistët dhe të tjerat përballen me konkurrencën globale.

Në mesin e konkurseve të fotografive, ekziston edhe një i promovuar nga revista Smithsonian, institucion kulturor me qendër në Uashington, i cili shpalli finalistët e edicionit të pesëmbëdhjetë. Në total, janë gjashtëdhjetë fotografi të zgjedhura nga redaktorët e fotografive nga mbi 48 mijë të dërguar nga e gjithë bota; në vlerësim merret dhe gjykimi i lexuesve që mund të votojnë për ta deri më 26 Mars.

Duke pritur shpalljen e fituesve, të planifikuar për 27 Marsin e vitit të ardhshëm, këtu janë njëzet fotografitë më të spikatura.

Shtuar më 13/08/2019, ora 10:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori