2-vjeçari që kaleron si profesionist
Royce Gill është vetëm dy vjeçar, por ai po mahnitë botën për aftësitë e tij në kalërim.

Aj ndoshta akoma mban pelena, mirëpo di të kalërojë sikurse kaubojt e vërtetë. Ai e kalëronin ponin e tij Maybelline dhe merr pjesë nëpër gara të ndryshme.

Babai i tij thotë se Royce është gjenerata e 17-të e kaubojve në familjen Gill.

“Edhe pse këtu ka shumë fëmijë, Royce i përkushtohet kalërimit”, ka thënë Ryan, babai i djaloshit, i cili është treguar mjaft i entuziazmuar që mediat po interesohen për aftësinë që ka djali i tij, por edhe për traditen e familjes Gill.
Shtuar më 30/05/2012, ora 15:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori