12 kufijtë e shteteve që nuk ngjajnë si të tillë (FOTO LAJM)

Kjo pamje madhështore është kufiri që ndanë Gjermaninë dhe Republikën Ceke. Një pamje që të lë thjesht pa frymë!
Kufiri në imagjin e shqiptarëve përfytyrohej kryesisht si një vend i mbushur plot me tela me gjemba, qen dhe roje kufiri të armatosur. Kjo, jo për fajin tonë por për shkak të frymën që u mboll për vite të tëra komunizëm dhe mbyllje nga bota.

Pas ardhjes së demokracisë vërtetuam që nuk ishte kështu. Megjithatë, ka kufij ndarës mes shteteve në botë që nuk ngjajnë fare si të tillë duke kaluar ccdo imagjinatë.

"Bright Side" ka renditur 12 kufijtë e më interesantë në botë që kalojnë ccdo imagjinatë./Albeu.com/
Shtuar më 03/10/2016, ora 15:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori