10 marifete që duhen të dini për ta quajtur veten shofer (FOTO LAJM)

Ndoshta një nga butonat më të harruar në pultin e makinës së kujtdo, butoni i riciklimit, në të vërtetë e ka një përdorim, përveç se thjesht të qëndrojë aty në vend.

Në thelb riciklon ajrin brenda makinës tuaj, në vend që ta tërheqë atë nga jashtë.

Kjo mund të jetë e dobishme nëse keni ngecur në trafik dhe ajri jashtë është mbushur me tym. Thjesht shtypni butonin e riciklimit për të fikur rrjedhën e ajrit nga jashtë.

Ju gjithashtu mund ta bëni këtë gjatë verës për të mbajtur ajrin e brendshëm të freskët.

Për më tepër ndiqni galerinë e mësipërme!
Shtuar më 02/03/2020, ora 14:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori