10 këshilla për ta bërë një mashkull të cmendet për ty
1.Mos nxitoni ta hapni telefonin sa herë që keni thirrje. Ju mund të jeni e zënë. Çfarë ka të keqe këtu?

2.Përgjigju shkurtimisht të gjitha mesazheve nga një njeri qw sapo e keni njohur.

3.Prisni të paktën disa orë përpara se të përgjigjeni nw mesazhin e parw.

4.Mos iu përgjigjni teksteve si: "Çfarë do bwsh tani?” Mos i jepni lirinw tw dijw gjithcka.

5.Lejoni të mendoni se çfarë po bëni, ku jeni dhe me kë. Mos tregoni gjtihcka nw rrjetet sociale.

6.Tekstet dhe çdo mesazh tjetër pas mesnatës janë një tabu në 90% të rasteve. Vajzat serioze janë në gjumë pas orës 12 të mesantws , edhe nëse nuk janë vërtet.

7.Qëndro larg nga profili i rrjetit të tij social dhe shkruaji sa më rrallë të jetë e mundur.

8.Chatoni me njëri-tjetrin jo më shumë se 20 minuta në ditë. Bëni atë të gjejë kohë për t'ju takuar personalisht.

9.Sigurisht qw fotografitw janw vwrtet interesante dhe tw bukura, por mos i dwrgoni aq sa ai tw besdiset.

10.Edhe nëse dëshiron të jesh me të 24/7, mos u përpiq të jesh një pre e lehtë - njerëzit e duan sfidën.
/albeu.com/
Shtuar më 18/06/2017, ora 14:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori