Njihuni me 10 kafshët më të pazakonta (VIDEO)
Përvec kafshëve të cilat ne i njohim dhe i shohim çdo ditë, ekzistojnë kafshë vertët mjaft të çudiçme, karakteristikat e të cilave nuk na shkojnë kurrë në mëndje, shkruna Albeu.com

1-Platypus, është një nga kafshët më të interesante, trupin e mbuluar me qime të trasha, dhe meshkujt të aftë të nxjerrin helm nga këmbët e pasme. ADN e tyre mban ADN e shpendëve dhe zvarranikëve.
2-Basenji, është qeni që nuk leh.
3-Peshku i hënës, peshk me gjak të ngrohtë, rregullon
temperaturën.
4-Hardhuca pa kembë, të evoluara nga hardhucat me këmbë.
5-Tardigrade, kafshe mikroskopike që I mbijeton kushteve me ekstreme.
6-Gjarpri fluturues, kalon nga një pemë në një tjetër në të gjithë botën njihen 5 lloje të tillë.
7-Kafsha e gjelbërt e detit, përdor mënyrën e njëjtë si bimët për të krijuar ushqimin e tyre.
8-Pacific, peshku që jeton në tokë.
9-Gjerpri i verbër, i ngjan një krimbi
10-Batfish, peshk i cili nuk mund të notoj, ecën vetëm në fund të detit. /albeu.com/
Shtuar më 20/02/2019, ora 20:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori