10 femrat më të bukura në botë sipas shkencës (FOTO LAJM)

1. Amber Heard
Ndërsa standardet e bukurisë ndryshojnë nga kultura në kulturë, metoda e raportit Phi është një qasje interesante.

Në bazë të kësaj metode janë selektuar 10 femrat më të bukura në botë dhe në krye të kësaj liste gjendet Amber Heard me një simetri të fytyrës prej 91.85 për qind.

Ndërsa Helen Mirren renditet në vend të 6.

Mishërimi i bukurisë së shekullit të 20 Marilyn Monroe erdhi në vend të 9.

"Rezultatet ishin befasuese dhe treguan se disa aktore të famshme dhe modele kanë tiparet e fytyrës që vijnë afërt me parimet e lashta greke të përsosmërisë."

Pra, sipas grekëvë e lashtë dhe shkencës, këtu janë 10 femrat më të bukura në botë:

1. Amber Heard 91.85%
2. Kim Kardashian 91.39%
3. Kate Moss 91.06%
4. Emily Ratajkoëski 90.8%
5. Kendall Jenner 90.18%
6. Helen Mirren 89.93%
7. Scarlett Johansson 89.82%
8. Selena Gomez 89.57%
9. Marilyn Monroe 89.41%
10. Jennifer Laërence 89.24%./albeu.com/
Shtuar më 11/01/2017, ora 15:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori