10 deve kush kap Obaman
Fuad Mohamed Khalaf, një nga drejtuesit e lëvizjes terroriste Al Shabab, e lidhur me Al Kaedan, ka vënë një çmim për ata që ofrojnë informacion që do çojë në kapjen e presidentit amerikan, Barak Obama dhe Sekretares së Shtetit, Hillari Klinton.

Ai tha se ofron 10 deve për atë që jep informacion për kapjen e Obamës dhe 20 pula për kapjen e Hillari Klintonit.

CNN raporton se Khalaf ka thënë: “Kushdo që sjell informacion për vendndodhjen e një të pafeu si Obama dhe për zonjën e Bill Klinton, me emrin Hillari Klinton, do i jap shpërblim.

Kushdo që ndihmon muxhahidinët për vendndodhjen e Obamës do marrë 10 deve, kurse për Klintonin do marrë 10 pula dhe 10 gjela”.
Shtuar më 11/06/2012, ora 12:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori