Peshqirë gjithmonë të butë? Ja zgjidhja
Sekretin e mbajtjes të peshqirëve gjithmonë të butë dhe të bardhë me sa duket, e dinë vetëm hotelet me pesë yje dhe industritë e tyre të prodhimit.

Ja disa këshilla të cilat na ndihmojë si të kujdesemi për peshqirët, të cilët të duken gjithmonë të rinj.

1. Pastrimi Guru. Mos përdorni shumë detergjent pëlhurë. Ajo lejon që peshqirët të bëhen shumë të ashpër.

2. Mos përdorni detergjent në sasi të madhe gjatë procesit të larjes sepse ata edhe nuk shpëlahen mirë.

3. Ju gjithmonë duhet t’i lani peshqirët në më shumë se 30 gradë sepse ata mbajnë shumë baktere. Efikase është temperatura nga 30 në 60 gradë.

4. Përdorni edhe uthull në çdo tre larje të tyre.

5. Për rezultate më të mira asnjëherë mos përdorni zbardhues për të pastruar peshqirët tuaj, pasi ajo shkatërron fibrat e tyre.

6. Mundohuni të mos mbushni makinën tuaj larëse plot. Duhet të krijohet hapësirë në kazanin larës.

7. Në procesin e tharjes të peshqirëve në makinën tuaj larëse vendosni një top pipongu. Është efikas për butësinë./albeu.com/
Shtuar më 01/09/2016, ora 17:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori