Për nder të Perëndive, në Indi banorët thyejnë arrat e kokosit në kokë
Për nder të Perëndive, banorët në Indi realizojnë një ritual të çuditshëm ku duhet të thuejnë arrat e kokosit në kokë.
Njerëz të moshave të ndryshme, marrin përsipër të thyejnë arrat e kokosit në kokë.

Rituali i përvitshëm që zhvillohet në Indinë jugore, realizohet për nder të perëndive. Autoritetet dhe mjekët i kanë parandaluar banorët të mos e praktikojnë këtë ritual pasi është i rrezikshëm dhe i dëmshëm për shëndetin e tyre. Ndonse janë bërë paralajmërime të shumta, banorët vijojnë ta bëjnë edhe pse çdo vit shkojnë në spital me fraktura në kokë. /albeu.com/
Shtuar më 15/08/2014, ora 12:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori