Londra, destinacioni i miliarderëve me makinat luksoze (FOTO LAJM)

Pëlqej
Padiskutim që turistët janë mahnitur me shfaqjen e dhuruar nga njerëzit më të pasur të botës, të cilët kanë një sërë makinash super luksoze. Makinat e modeleve të ndryshme, janë pjesë e pashmangshme e jetës së luksit të miliarderëve.

Por e tërë kjo mrekulli vjen nga arabët, të cilët për sezonin veror janë ndalur në Londër. Të mërzitur nga aktivitetet e zakondshme të jetës së përditshme, këta miliarderë preferojnë të zhyten në aventura dhe sipërmarrje ekstreme, që vetëm ata që kanë miliarda euro mund t’i përballojnë.

Lamborghini, Ferrari, Bugatti, etj, qarkullojnë nëpër rrugët e Londrës perëndimore. Këto makina u përkasin miliarderëve arabë nga Katari apo Emiratet e Bashkuara, të cilët e kalojnë sezonin e verës në Londër. /albeu.com/
Shtuar më 05/08/2014, ora 14:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori