Kinë/ Fshati më i veçantë që mund të keni parë ndonjëherë(FOTO LAJM)

Fshati Guoliang ndodhet në provincën Henan të Kinës.

Ai mbahet si një ndër fshatrat më të bukur në botë për shkak të strukturës dhe vendodhjes së tij.

Ai ndodhet në majë të një shkembi në lartësinë 1700 metra.

Fshati i ndërtuar 600 vjet më parë lidhet me qytetin nëpërmjet një rruge shumë të vështirë. Ajo është ndërtuar nga 13 burra të fshatit që gërrmuan për plot 5 vjet për të hapur një tunel në shkembin ku ndodhet fshati. Tuneli ka gjithsej 720 kthesa./albeu.com/
Shtuar më 01/09/2016, ora 15:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori