Dhuron para për të pastrehët, kritikohet biznesmeni (FOTO LAJM)

E çuditshme ose jo, kjo mbetet për tu parë, pasi një miliarder ka dhuruar para për të pastrehët dhe njerëzit në nevojë. Ndonëse është kritikuar për këtë akt, ai nuk e ka bërë pa një qëllim të caktuar.

Bëhet fjalë për biznesmenin kinez Chen Guangbiao, i cili ka blerë hapsirën publicitare të New York Times dhe Wall Street Journal.

Për të promovuar këtë event, ai ka mbledhur mbi 250 të pastrehë dhe njerëz në nevojë, për t’iu dhuruar secilit nga 300 dollarë dhe një drekë falas, në restorantin më të mirë në Central Park, New York. /albeu.com/


Shtuar më 27/06/2014, ora 16:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori