Zyra BE: Opozita dhe qeveria të diskutojnë
Zyra e BE në Tiranë përgjigjet në lidhje me lënien e mandateve të deputetëve të opozitës, shkruan Albeu.com

“Presim që qeveria dhe opozita të angazhohet në diskutime konstruktive”, thuhet në reagimin e BE.

Sipas zyrës së BE, duhen diskutime konstruktive që të kapërcehet situata politike aktuale në të mirë të Shqipërisë dhe qytetarëve të saj.

Më herët, Departamenti i Shtetit bëri thirrje opozitës në Shqipëri të mos i dorëzojë në masë mandatet dhe të dënojë publikisht dhunën e ushtruar gjatë protestave. /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2019, ora 18:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori