"Zhdëpi" në dru gruan dhe e kërcënoi me jetë, arrestohet vlonjati
Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe e ka kërcënuar me thikë bashëkorten e tij.

I arrestuari është shtetasi me iniciale Y. D., 43 vjeç, banues në Vlorë.

“Arrestimi i tij u bë pasi në datë 28.11.2020, ka kanosur me mjet të mprehtë thikë si dhe ka ushtruar dhunë fizike në mënyrë të përsëritur ndaj bashkëshortes së tij”, njofton ndër të tjera policia.

Po ashtu është arrestuar edhe një 18-vjeçar, i cili është kapur duke drejtuar makinën tip “Honda” pa leje drejtimi.

“Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan shtetasin P. K., 18 vjeç, banues në Vlorë, pasi u konstatua duke drejtuar motomjetin e markës “Honda” pa leje drejtimi”.

Për të dyja rastet materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Vlorë, për veprime të mëtejshme.
Shtuar më 29/11/2020, ora 10:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori