Zgjedhjet lokale, fillon zyrtarisht votimi
Ka nisur zyrtarisht procesi i votimit në të gjitha qendrat në Republikën e Shqipërisë.

Sipas raportimeve tw Ora.Tv situata nw kwto qendra votimi paraqitet e tillw:

Kombinat- Situata paraqitet e qetë.

Vorë - Situata paraqitet e qetë.

Skrapar - Situata paraqitet e qetë.

Prrenjas - Situata paraqitet e qetë.

Kukës - Situata paraqitet e qetë.

Kavajë - Situata paraqitet e qetë.

Durrës - Situata paraqitet e qetë.

Burrel - Situata paraqitet e qetë.

Mallakastër - Situata paraqitet e qetë.

Vlorë - Situata paraqitet e qetë.

Shkodër - Situata paraqitet e qetë.

Fushë – Krujë - Situata paraqitet e qetë.

Vau i Dejes – Situata është e nderë, po ende nuk ka shkëndija konkrete se çfarë do të ndodhë.

Korçë - Situata paraqitet e qetë.

Mat – Situata paraqitet e qetë. Në KZAZ-në nr 16 kanë mbërritur komisionerët.


Ora 06:30 - Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka mbërritur në ambjentet e selisë së PD-së.

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socilaiste për Integrim kanë bojkotuar procesin e votimit, ndërsa Partia Socialiste e bindur se zgjedhjet do të zhvillohen ka dërguar në KZAZ materialet zgjedhore.

Ditët që kemi lënë pas janë shoqëruar me tensione në disa KZAZ-të vendit, madje ka pasur edhe persona të lënduar.

Shtuar më 30/06/2019, ora 07:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori