E FUNDIT/ Shpërthim me tritol në një banesë në Kamëz
Zgjedhjet e 30 qershorit, qeveria me 2 vendime të reja

Pavarësisht insistimeve të opozitës për mos pjesëmarrje në zgjedhje, ditën e sotme Këshilli i Ministrave ka miratuar dy vendime shumë të rëndësishme, të cilat lidhen drejtpërdrejt me mbarëvajtjen dhe transparencën e zgjedhjeve lokale.

VKM-ja e KëshillitMinistrave ka për bazë pezullimin e prokurimeve nga Bashkitë dhe autoritetet kontraktore.

Sipas KëshillitMinistrave një vendim i tillë merret për të mos keqpërdorur pushtetin për qëllime elektorale dhe për të pasur më tepër paanshmëri dhe trajtim të barabartë ndaj kandidatëve gjatë fushatës.

Vendimi paracakton që pezullimi të zgjas deri në dorëzimin e detyrës tek kryebashkiakët e rinj. /albeu.com/

Shtuar më 10/05/2019, ora 20:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori