"Papam, pipim", kryebashkiaku i Kamzës bën xhiron e rrjetit (VIDEO)
Ditën e sotme në rrjet, ka bërë xhiron një video e kryebashkiakut të ri të Kamzës, Rakip Suli.

Ky i fundit ka tentuar të mbajë një fjalim përballë qytetarëve, por nuk ka arritur të bëjë gjë tjetër, veçse t'i bëjë për të qeshur.

Kjo pasi Suli nuk merr përgjegjësi në atë që do të përcjellë tek qytetarët por flet me një gjuhë që lë shumë për dëshiruar.

Madje në këtë fjalim, nuk mungojnë as onomatopetë që sipas Sulit janë komike, por nuk i përshtaten as vendit, as kuvendit.

I veshur sportiv dhe duke u përpjekur të imitojë krerët e lartë të partisë ku bën pjesë, Suli në lëmshin e tij, ndër të tjera shprehet:

Gjendja e mjeteve, shumë mjete ka… arsenal…, 1 fadrom, papam pipim, shumë punë…."

Të kuptuam! /albeu.com/
Shtuar më 21/11/2019, ora 14:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori