Zbulohet pronari i kamionit ku u zbulua heroina, ku e kishte fshehur drogën
Të tjera detaje janë zbuluar për kapjen e kamionit me drogë që u ndalua mbrëmjen e sotme në Portin e Durrësit.

Shoferi e kishe vendosur poshtë dyshekut të drejtuesit të mjetit sasinë prej 2 kg heroinë. I arrestuari është një 40 vjeçar i identifikuar si Drilon Istrefi.

Këto pako u gjendenfshehura në kabinë. Nga një analizë risku e kryer nga punonjësit e Policisë Kufitare dhe Dogana, në vijen e dytë te kontrollit te mjetit, rezultoi se duhej kontrolluar ne detaje.
Shtuar më 16/12/2017, ora 22:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori