Zbulohet lidhja e Damian Gjiknurit me mashtruesin indian? (FOTO & VIDEO)
Një ngjarje e cuditshme është bërë pjesë krejt papritur e jetës publike të Ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri.

Ky i fundit është përfolur se është pjesë e një sekti të dyshimtë, i cili drejtohet nga një guru indian i quajtur Paramahamsa Vishwandanda.

Ministri madje thuhet se mban një byzylyk në dorë me simbolin e sektit, ndërsa në shtëpi mban varur fotografinë e gurusë.

Guruja në fjalë, ka ardhur në Tiranë ku është pritur nga disa ndjekës të sektit, midis tyre edhe bashkëshortja e Ministrit Gjiknuri.

Madje ajo shpesh ka publikuar me dhjetëra foto/video nga ceremonite, sidomos gjatë aktiviteteve që zhvillohen jashtë vendit.

Ndërkohë guruja indian është akuzuar disa herë për mashtrime dhe është hetuar nga autoritetet indiane.

Zbulohet lidhja e Damian Gjiknurit me mashtruesin indian? (FOTO & VIDEO)

Shtuar më 08/12/2018, ora 18:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori