Zbardhet mbledhja e Ramës, caktohet data kur socialistët do marrin bashkitë e djathta
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot drejtuesit e qarqeve të veriut në selinë e PS-së, ku ka bërë dhe porositë e marrjes së detyrave nga kryebashkiakët e rinj.

“Konstituimi i keshillave bashkiake dhe kryebashkiakeve deri me 15 gusht. Te behet vleresimi i punonjesve ne cdo bashki. Nje analize e strukturave dhe sherbimeve ne institucionet lokale. Te shikohet cili eshte kontributi i drejtuesve te institucioeve ne raport me Partine Socialiste.

Administrata ne territor ka probleme. Ne muajin shtator dhe tetor do behet vleresimi i gjithe drejtoreve dhe pastrimi i atyre qe nuk kapnin ritmin. Vendimet per emerimet e drejtoreve do merren ne keshillin rajonal. Porosi kryetareve te bashkive te bejne organigramat e bashkive, planet e investimeve dhe buxhetimeve. Keto plane duhet te jene gati deri ne fund te gushtit”, ka deklaruar Rama në mbledhjen me dyer të mbyllura.

Shtuar më 26/07/2019, ora 10:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori