Zbardhet dokumenti i PD ku flitet për veprimet që duhet të bëjnë kryebashkiakët në ikje
Në një dokument të brendshëm që PD u ka shpërndarë anëtarëve të kryesisë dhe ish-deputetëve, flitet edhe për veprimet që duhet të bëjnë kryebashkiakët në ikje të PD-së. Teksa radhisin përqindjen e pjesëmarrësve në bashki, në këtë dokument thuhet se fituesit e zgjedhjeve të 30 qershorit janë të paligjshëm.

"Në këto kushte çdo përpjekje për zaptimin e bashkive është e paligjshme dhe do të trajtohet si e tillë. Çfarë do të thotë kjo??? Çfarë do bëni??? Ne i konsiderojmë të paligjshme dhe do e trajtojmë si të paligjshëm çdo përpjekje për pushtimin e bashkive. Se si vendos t'i përgjigjet populli, banorët e këtyre bashkive, këtë nuk mund ta parashikojmë sot dhe nuk ka njeri që e parashikon dot!", thuhet në dokument.
Shtuar më 27/07/2019, ora 16:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori