Vuçiç flet për vizitën e Ramës në Beograd
Vizita e kryeministrit Edi Rama në Beograd është komentuar edhe nga homologu i tij serb Aleksandar Vuçiç i cili ka thënë se gjatë vizitës së Ramës më 22 tetor, do të duskutohet për çështje serioze.

“Do të jemi mikpritës të mirë. Do të diskutojmë çështje serioze dhe mendoj se kjo është një mundësi e madhe për kompanitë serbe. Është një mundësi për eksportet, sepse Shqipëria është një treg ideal për Serbinë”, tha Vuçiç, raporton “InSerbia”.

Ai ka thënë se strategjia për të hyrë në tregun shqiptar duhet studiuar mirë. /albeu.com/
Shtuar më 29/08/2014, ora 13:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori