Vriten 8 shqiptarë në Irak, ja emrat
Tetë shqiptarë janë vrarë dje si pasojë e një sulm ajror në Irak ku humbën jetën 11 terorristë. Mësohet se shumica e të vrarëve janë nga Kosova ndërkohë që njëri prej viktimave ishte nga Maqedonia dhe një tjetër nga Shqipëria.

Të vrarit janë:

1. Ebu Sofjani

2. Ebu Samiri nga Mitrovica

3. Ebu Ubajde

4. Ebu Jusufi – Zeqir Qorraj

5. Abdurrahman – Liridon Sadiku

6. Ebu Sara – Sinan Muji

Ebu Aishe- Shqipëria, ndërsa Ebu Uvejs nga Maqedonia. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2014, ora 10:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori