Vrau ish-komisarin Tahiraj, burgim të përjetshëm për Xhakjan
Pëlqej
Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi sot burgim të përjetshëm për Ilir Xhakjan duke e shpallur atë fajtor për vrasjen e ish-komisarit të Shijakut Adem Tahirajt.


Mbrojtja ishte shprehur gjatë pretencës kundër prokurorisë duke kërkuar që Xhakja të shpallet i pafajshëm nga akuza e vrasjes për shkak të cilësive të veçanta.Kjo sipas tij pasi policët ishin civilë ditën e ngjarjes dhe Xhakja nuk e dinte që ata ishin punonjës policie. Ngjarja e rëndë ku u vra ish-komisari i Shijakut Adem Tahiraj ndodhi në 13 shtator të vitit të shkuar në Katund Sukth në Durrës. /albeu.com/
Shtuar më 09/10/2013, ora 12:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori