Vrasja e Ravik Gurrës, avokatët e Lushnjes, Durrësit dhe Beratit në protestë
Një bojkot 3-ditor nga avokatët ka nisur në shumë qytete të Shqipërisë.

Bojkoti vijon në Elbasan, Lushnje, Berat e Durrës ndrësa pritet që të tjera qytete tu bashkohen.

Ky vendim vjen si solidarizim me të gjithë avokatët e Shqipërisë. Vendimi i marrë nga Dhoma e Avokatisë në vendin tonë është mbështetur sot edhe nga avokatët e Beratit.

Avokatët deklaruan mbështetjen me kolegët e tyre në të gjithë vendin si shenjë solidarizimi për vrasjen e avokatit Ravik Gurra, në Elbasan. /albeu.com/
Shtuar më 27/03/2019, ora 10:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori